У СУБОТУ, 10 БЕРЕЗНЯ, РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ПЕРШИХ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ У 40 ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ

У суботу, 10 березня, розпочинається виборчий процес перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів у 40 об'єднаних територіальних громадах (ОТГ) в 17 областях України, які призначені на 29 квітня 2018 року. До складу цих 40 ОТГ  увійшли 133 місцеві ради (міських – 4, селищних – 16, сільських – 113).

1 березня Комісія затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 квітня 2018 року.

Відповідно до нього, до 17 березня включно районні виборчі комісії повинні утворити сільські, селищні, міські виборчі комісії (ТВК) та сформувати їх склад.

До 21 березня включно територіальні виборчі комісії мають утворити територіальні, одномандатні виборчі округи для проведення перших місцевих виборів, кількість яких має становити 908 виборчих округів.

До 19 березня включно громадські організації, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстровані в установленому законом порядку, можуть звернутися до ЦВК з клопотаннями про дозвіл мати офіційних спостерігачів на перших місцевих виборах.

Після початку виборчого процесу, але не пізніш як за тридцять п'ять днів до дня голосування, з 10 березня до 24 березня включно партії мають подати до ЦВК копії рішення вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій у перших місцевих виборах разом з копією статуту партії.    

Згідно з Календарним планом, 26 березня розпочинається процес висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови на відповідних перших місцевих виборах.

Подання до ТВК документів для реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови триватиме до 4 квітня включно. А до 5 квітня включно територіальні виборчі комісії прийматимуть рішення про реєстрацію кандидатів у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови або про відмову в реєстрації.

До 11 квітня  включно ТВК повинні затвердити текст виборчого бюлетеня з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та сільського, селищного, міського голови для голосування у відповідному виборчому окрузі.

До 23 квітня включно ЦВК повинна прийняти рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій.

Також до 23 квітня включно ТВК повинні забезпечити виготовлення поліграфічними підприємствами виборчих бюлетенів.

Загалом, за попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь понад 263 тисячі виборців.

Загальна сума, передбачена затвердженим ЦВК Розподілом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 квітня 2018 року, становить 11 млн 424 тис. гривень.

Слід також наголосити, що протягом двох попередніх років, з 25 жовтня 2015 року до 24 грудня 2017 року в Україні було призначено 667 перших місцевих виборів в об'єднаних територіальних громадах.

Відтак, після проведення виборів 29 квітня 2018 року загальна чисельність усіх разом взятих призначених ЦВК перших виборів в ОТГ становитиме 707.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

07.03.2018 р.