КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА
ОКРЕМІ ПИТАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЛОВ'ЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

6 грудня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого було розглянуто окремі питання діяльності Слов’янської районної виборчої комісії Донецької області.

Так, до Комісії надійшли колективне звернення Територіальної організації політичної партії "Опозиційний блок" у Слов’янському районі Донецької області та 24 кандидатів на посаду Миколаївського міського голови, а також звернення голови Слов’янської районної виборчої комісії Зенова Р.М. Окрім того, надійшли депутатські звернення народних депутатів України Ларіна С.М., Павленка Ю.О. та Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК", у яких серед іншого повідомлялося про обставини скликання та проведення Слов’янською районною виборчою комісією засідання 28 листопада 2016 року о 3 год., на якому для підготовки та проведення перших виборів депутатів Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади та Миколаївського міського голови 18 грудня 2016 року було утворено дільничні виборчі комісії з місцевих виборів виборчих дільниць № 140446 – 140448, 141233 – 141237, 141245, про що вказаною виборчою комісією прийнято відповідне рішення.

Розглянувши вказані звернення та додані до них документи, Комісія встановила, що засідання Слов’янської районної виборчої комісії, на якому проводилося жеребкування щодо включення кандидатур до складу ДВК зазначених виборчих дільниць та вирішувалося питання про утворення таких комісій, було скликано не головою цієї комісії. А трьох членів комісії, у тому числі і голову комісії, та окремих суб’єктів подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій не було повідомлено про його проведення.

Також Комісія констатувала, що Слов’янською РВК під час проведення на зазначеному засіданні жеребкування для визначення кандидатур, які підлягають включенню до складу відповідних ДВК, було порушено Порядок проведення жеребкування.

Враховуючи викладене, Комісія скасувала постанову Слов’янської районної виборчої комісії від 28 листопада 2016 року "Про утворення дільничних виборчих комісій з перших виборів депутатів Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади та Миколаївського міського голови у межах Миколаївської об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області 18 грудня 2016 року". Водночас ЦВК зобов’язала вказану виборчу комісію до 8 грудня 2016 року включно в установленому виборчим законодавством порядку повторно розглянути питання щодо утворення ДВК з місцевих виборів виборчих дільниць № 140446 – 140448, 141233 – 141237, 141245 після проведення нею, відповідно до вимог законодавства, жеребкування щодо включення кандидатур до складу відповідних ДВК.

Окрім того, Миколаївську міську виборчу комісію Слов’янського району Донецької області зобов’язано невідкладно після утворення відповідних дільничних виборчих комісій забезпечити  реалізацію цими ДВК усіх покладених на них законодавством України про місцеві вибори повноважень з організації підготовки та проведення перших виборів в Миколаївській  об’єднаній територіальній громаді 18 грудня 2016 року, у тому числі отримання від відділу ведення Державного реєстру виборців Слов’янської РДА попередніх списків виборців та іменних запрошень.

Разом з тим ЦВК звернула увагу Слов’янської районної виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України.

Також під час засідання внесено зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

06.12.2016 р.