ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ВИРІШИЛА СТВОРИТИ СТОРІНКИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

6 листопада відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Розглянувши відповідні клопотання, Комісія надала Всеукраїнській громадській організації "Передові правові ініціативи" дозвіл мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад, повторних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних голів та перших виборів старост сіл, селищ 17 грудня 2017 року. А також – під час перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів, проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад, повторних виборів депутатів сільських, селищних рад і сільських, селищних голів та перших виборів старост сіл, селищ 24 грудня 2017 року.

Окрім того, Громадській організації  "ЕКО (Екологія, Культура, Освіта) Березань" надано дозвіл мати офіційних під час перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів 24 грудня 2017 року.

З метою підвищення рівня комунікації Центральної виборчої комісії з учасниками виборчих процесів та іншими заінтересованими особами, а також вжиття додаткових заходів для реалізації принципів відкритості і публічності в її діяльності, Комісія вирішила створити свої сторінки в соціальних мережах Facebook та Twitter.

До Комісії надійшла скарга Рябоконь А.А., Русінової Н.О., Пекульської А.В. та Кривоноса Р.С., у якій суб’єкти звернення просили скасувати постанови Наталівської сільської виборчої комісії Запорізького району Запорізької області від 28 вересня 2017 року № 5, 6, 7, 8 щодо відкликання за народною ініціативою депутатів Наталівської сільської ради Рябоконь А.А., Русінової Н.О., Пекульської А.В., Кривоноса Р.С. та, встановивши факт грубого і систематичного порушення вказаною виборчою комісією Конституції України та законів України, достроково припинити повноваження усього її складу.

Вивчивши скаргу та додані до неї документи Комісія, зокрема, зазначила, що вищезазначені постанови не містять установлених фактів та підстав для їх ухвалення, що свідчить про їх невідповідність законодавству. Водночас формальна протиправність рішень Наталівської сільської виборчої комісії, на думку Комісії, не вказує на неможливість належного виконання нинішнім її складом своїх обов’язків, а відтак не є достатньою підставою для дострокового припинення повноважень її складу.

Відтак, Комісія залишила без розгляду по суті зазначену скаргу, при цьому скасувавши постанови Наталівської сільської виборчої комісії від 28 вересня 2017 року № 5 – 8 про відкликання депутатів Наталівської сільської ради Запорізького району Запорізької області відповідно Рябоконь А.А., Русінової Н.О., Пекульської А.В. та Кривоноса Р.С. за народною ініціативою.

На завершення засідання внесено зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

06.11.2017 р.