ЦВК ЗАРЕЄСТРУВАЛА ЩЕ 91 МІЖНАРОДНОГО ОФІЦІЙНОГО СПОСТЕРІГАЧА НА МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ ТА ЗАТВЕРДИЛА  РОЗПОДІЛ СУБВЕНЦІЇ З ДЕРЖБЮДЖЕТУ МІСЦЕВИМ БЮДЖЕТАМ НА ПІДГОТОВКУ І ПРОВЕДЕННЯ ПОВТОРНОГО ГОЛОСУВАННЯЗ МІСЦЕВИХВИБОРІВ 15 ЛИСТОПАДА 2015 РОКУ

6 листопада відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Розглянувши відповідні звернення від міжнародних організацій, Комісія зареєструвала 91 міжнародного офіційного спостерігача. А саме – 47 офіційних спостерігачів від міжнародної некомерційної організації "Демократія, Рівність, Співпраця, Доступність і Підтримка" (DECAS), 43 – від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі, 1 – від Україно Канадського Товариства Реформування особистості Четверта Хвиля на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, перших виборах депутатів рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.

Таким чином, станом на 6 листопада 2015 року загальна кількість зареєстрованих міжнародних офіційних спостерігачів на місцевих виборах складає 1 671 особу.

Окрім того, під час засідання Комісія внесла зміни до Порядку залучення фахівців та технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій під час підготовки та проведення місцевих виборів, затвердженого постановою ЦВК від 10 вересня 2015 року № 262. 

Також внесено зміни до постанови ЦВК від 3 листопада 2015 року № 522 "Про затвердження середніх норм видатків територіальних та дільничних виборчих комісій на підготовку і проведення повторного голосування з виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 15 листопада  2015 року".

Комісія затвердила Розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення повторного голосуваннязвиборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 15 листопада 2015 року на суму 4 млн 501 тис. 500 гривень. З цієї суми, Миколаївській обласній державній адміністрації виділено 2 млн 78 тис. 400 гривень, Полтавській ОДА – 2 млн 423 тис. 100 гривень.

До ЦВК надійшло звернення членів Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську виборчої комісії з проханням провести перевірку щодо розбіжностей у відомостях, які містилися у примірниках протоколів ДВК про підрахунок голосів виборців на низці виборчих дільниць з виборів депутатів Дніпропетровської міської ради у відповідних ТВО, наявних в уповноважених осіб місцевих організацій партій та офіційних спостерігачів. А також – у  відомостях, які містилися у примірниках тих самих протоколів, наявних у цій виборчій комісії та відомостях, які містилися у примірниках протоколів комісії про повторний підрахунок голосів виборців на цих же виборчих дільницях.

У зверненні заявники вказували, на їх думку, на фальсифікацію окремими особами виборчих документів шляхом зменшення у протоколах відомостей щодо кількості голосів виборців, поданих за окремі місцеві організації політичних партій, кандидатів, закріплених за відповідним ТВО, та збільшення таких відомостей стосовно інших місцевих організацій політичних партій, кандидатів, закріплених за відповідним територіальним виборчим округом.

Розглянувши звернення та додані до нього документи, Комісія зазначила, що наведені у ньому факти можуть свідчити про підробку виборчих документів та можливу наявність у діях окремих осіб ознак складу злочину, передбаченого статтею 158 Кримінального кодексу України.

Разом з тим, здійснення перевірки викладених у зверненнях чи повідомленнях відомостей про можливі ознаки вчинення злочину або адміністративного правопорушення, прийняття за ними рішень, вирішення питань про притягнення винних осіб до будь-якого виду відповідальності не належить до повноважень Центральної виборчої комісії.

Виходячи з цього, Комісія передала Головному управлінню Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області копії звернення членів Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську виборчої комісії з доданими до нього документами для проведення перевірки та у разі виявлення підстав вжиття заходів реагування відповідно до законодавства України.

Комісія залишила без розгляду по суті повторно подану скаргу Регіональної організації Політичної партії "Опозиційний блок" в місті Києві, суб’єктом оскарження в якій було визначено Подільську районну в місті Києві виборчу комісію, оскільки її подано повторно з невиправленими недоліками, з порушенням строку оскарження та до неналежного суб'єкта її розгляду.

Окрім того, під час засідання внесено зміни до переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць, утворених на постійній основі постановою ЦВК від 12 квітня 2012 року № 66.

Розглянувши відповідне подання виконавчого комітету Миколаївської міської ради, Комісія тимчасово закрила спеціальну виборчу дільницю № 480867, утворену на постійній основі постановою ЦВК від 12 квітня 2012 року № 66 "Про утворення звичайних та спеціальних виборчих дільниць на постійній основі".

На завершення засідання Комісія внесла зміни до складу деяких територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

06.11.2015 р.