ЦВК СФОРМУВАЛА НОВИЙ СКЛАД КРАСНОАРМІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТА МАРІУПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ ВИБОРЧИХ КОМІСІЙ ТА ЗАРЕЄСТРУВАЛА 25 МІЖНАРОДНИХ ОФІЦІЙНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ

5 листопада відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

У режимі засідання Комісія провела жеребкування щодо включення кандидатур до складу Красноармійської та Маріупольської міських виборчих комісій. Жеребкуванням було визначено, що до складу входитимуть, окрім представників від місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України восьмого скликання, які включаються до складу зазначених комісій обов'язково, також представники зареєстрованих в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцевих організацій місцевих організацій політичних партій. А саме – до складу Красноармійської міської виборчої комісії входитимуть представники семи місцевих організацій політичних партій:  Політичної партії "Наш край", Політичної Партії "Опозиційний блок", Партії захисників Вітчизни, Політичної партії "Нова держава", Радикальної партії Олега Ляшка, ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ", Партії "Відродження".

До складу Маріупольської міської виборчої комісії – представники дев'яти місцевих організацій політичних партій: Політичної Партії "Опозиційний блок", ПАРТІЇ РЕГІОНІВ, Політичної партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ", політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", Політичної партії "Наш край", ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "ПАРТІЯ ПРОСТИХ ЛЮДЕЙ СЕРГІЯ КАПЛІНА", Політичної партії "Молодь до ВЛАДИ", Народної Партії, ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА "СОЛІДАРНІСТЬ".

Після цього Комісія своїми постановами сформувала новий склад Красноармійської та Маріупольської міських виборчих комісій у кількості 18 осіб кожна.

Розглянувши відповідні звернення від іноземної держави та міжнародних організацій, Комісія зареєструвала 25 міжнародних офіційних спостерігачів. А саме – 6 офіційних спостерігачів від Сполучених Штатів Америки, 15 – від Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO), 20 – від Міжнародної громадської організації "Політична ініціатива" на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, перших виборах депутатів рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.

Таким чином, станом на 5 листопада 2015 року загальна кількість зареєстрованих міжнародних офіційних спостерігачів на місцевих виборах складає 1 580 осіб.

Комісія затвердила Розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виготовлення органами ведення Державного реєстру виборців списків виборців та іменних запрошень для підготовки і проведення повторного голосуваннязвиборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 15 листопада 2015 року. Згідно з ним, 532 тис. 500 гривень розподілено між 23 обласними та Київською міською державними адміністраціями.

Окрім того, Комісія затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення повторного голосування з виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів 15 листопада 2015 року за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, перших виборів депутатів рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.

Внесено зміни до постанови ЦВК від 7 вересня 2015 року № 236 "Про Роз’яснення щодо порядку внесення змін до складу територіальних та дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних  рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ".

Комісія звернулася до Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питання оплати роботи членів виборчих комісій, що організовували підготовку і проведення виборів депутатів Маріупольської міської ради та Маріупольського міського голови, в день чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.

Рішення прийнято у зв'язку із надходженням до Комісії відповідного звернення Жовтневої, Іллічівської, Орджонікідзевської, Приморської районних у місті Маріуполь виборчих комісій щодо оплати роботи членів цих та ДВК виборчих дільниць, утворених на території вказаних районів міста Маріуполь, у день голосування з чергових місцевих виборів 25 жовтня 2015 року.

Як відомо, голосування з виборів депутатів Маріупольської міської ради, а також Маріупольського міського голови 25 жовтня 2015 року не відбулося внаслідок незабезпечення передачі Маріупольською міською виборчою комісією виготовлених виборчих бюлетенів з відповідних місцевих виборів виборчим комісіям нижчого рівня.

Водночас деякі члени виборчих комісій, які організовували відповідні вибори, 25 жовтня 2015 року перебували в приміщеннях виборчих комісій або приміщеннях для голосування та з урахуванням обставин, що склалися з указаними виборами, реалізовували покладені на них виборчим законом повноваження.

Зокрема, за наявною в Комісії інформацією ДВК виборчих дільниць, утворених на території селищ Сартана, Старий Крим, Талаківка, села Гнутове Іллічівського району міста Маріуполя, проводилося голосування з виборів депутатів відповідних селищних та сільської рад, селищних та сільського голів.

Також із поданого до ЦВК звернення вбачалося, що інші ДВК та вказані ТВК в день виборів 25 жовтня 2015 року організовували свою роботу, зокрема, приймали виборців та інших суб’єктів відповідних виборчих процесів, а також протягом дня були готові отримати виборчі бюлетені й забезпечити проведення голосування з відповідних виборів.

Відтак виникло питання щодо можливості оплати праці членів указаних виборчих комісій за роботу в день чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року з огляду на непроведення голосування з виборів депутатів Маріупольської міської ради Донецької області та Маріупольського міського голови в цей день.

На завершення засідання Комісія внесла зміни до складу деяких територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

05.11.2015 р.