КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА ПИТАННЯ ЩОДО ПЕРЕРОЗПОДІЛУ ДЕЯКИХ ВИДАТКІВ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ, ПЕРЕДБАЧЕНИХ ЦЕНТРАЛЬНІЙ ВИБОРЧІЙ КОМІСІЇ НА 2016 РІК, А ТАКОЖ НИЗКУ ПОТОЧНИХ ПИТАНЬ

5 вересня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела заступник Голови Комісії Жанна Усенко-Чорна.

Комісія своєю постановою від 29 липня 2016 року вже зверталась до Кабінету Міністрів України з пропозицією щодо перерозподілу деяких видатків державного бюджету, передбачених ЦВК на 2016 рік, між бюджетними програмами 6731020 "Проведення виборів народних депутатів України" та 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" у сумі 6 000 тис. гривень.

Станом на 5 вересня 2016 року з урахуванням раніше отриманих до Комісії надійшло 74 звернення від ОДА щодо призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів. За попередніми розрахунками Комісії обсяг коштів, необхідних для організації підготовки та проведення вищезазначених виборів, у разі їх призначення, орієнтовно становить понад 14 000 тис. грн, що значно перевищує суму, яку ЦВК має можливість запропонувати для перерозподілу.

Крім того, за наданою Комісії Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України інформацією кількість територіальних громад, які можуть утворитися у 2016 році, становитиме 224. Тому до кінця 2016 року до ЦВК продовжуватимуть надходити відповідні звернення ОДА, у зв’язку з чим Комісією розглядатиметься питання щодо призначення перших місцевих виборів.

З метою забезпечення фінансування підготовки та проведення таких місцевих виборів Комісія внесла на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо збільшення обсягу перерозподілу видатків між бюджетними програмами 6731020 "Проведення виборів народних депутатів України" та 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" з 6 000 тис. грн до 10 460 тис. гривень.

Окрім того, Комісія затвердила Обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення повторного голосування з перших виборів депутатів Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області та Чкаловського селищного голови у сумі 15 тисяч 100 гривен. Разом з тим, ЦВК звернулася до Міністерства фінансів України щодо виділення коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для відшкодування витрат, пов’язаних із підготовкою і проведенням повторного голосування з перших виборів депутатів Чкаловської селищної ради та Чкаловського селищного голови за рахунок зменшення асигнувань, виділених бюджету Київської області за бюджетною програмою 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Внесено зміни до переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць, утворених на постійній основі постановою ЦВК від 12 квітня 2012 року № 66.

Окрім того, ЦВК надала відділу ведення Державного реєстру виборців, утвореному  Біляївською міською радою об'єднаної територіальної громади (Одеська область), доступ до бази даних Державного реєстру виборців в обсязі та порядку, встановлених Законом України "Про Державний реєстр виборців" і постановою ЦВК від 9 квітня 2013 року № 73 "Про Порядок доступу органів ведення та регіональних органів адміністрування Державного реєстру виборців до бази даних Державного реєстру виборців". Разом з тим, Службі розпорядника Державного реєстру виборців доручено вжити всіх заходів, необхідних для забезпечення виконання покладених на утворений відділ завдань.

Внесено зміни до Переліку одномандатних виборчих округів, утворених на постійній основі постановою ЦВК від 28 квітня 2012 року № 82.

Також внесено зміни до постанови ЦВК від 29 травня 2008 року № 39 "Про затвердження Технічного завдання на створення комплексної системи захисту інформації в автоматизованій інформаційно-телекомунікаційній системі "Державний реєстр виборців".

Під час засідання Комісія схвалила Пропозиції щодо проекту Закону України "Про особливості здійснення процедур закупівель товарів і послуг для підготовки та проведення виборів і референдумів в Україні" та проекту пояснювальної записки до нього. Разом з тим, відповідні законодавчі пропозиції вирішено надіслати Міністерству економічного розвитку і торгівлі України для вирішення питання щодо внесення їх в установленому законодавством України порядку на розгляд Верховної Ради України.

На завершення засідання внесено зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

5.09.2016 р.