КОМІСІЯ ПРОДОВЖИЛА СТРОК ПОДАННЯ МИКИТАСЕМ М.В. ДО ЦВК ДОКУМЕНТІВ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ЙОГО НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ

5 серпня відбулося засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.    

До Комісії 2 серпня 2016 року надійшла заява обраного народним депутатом України на проміжних виборах народних депутатів України в ОВО № 206 Микитася М.В. про наявність поважних причин, які перешкоджають йому в установлений виборчим законом двадцятиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів подати документи, необхідні для реєстрації його народним депутатом України. У заяві Микитась М.В. просив продовжити такий строк до 15 вересня 2016 року.

Розглянувши подану заяву та додані до неї документи, Комісія визнала зазначені в заяві Микитася М.В. причини поважними та встановила строк подання ним до Центральної виборчої комісії документів, необхідних для реєстрації його народним депутатом України, до 15 вересня 2016 року.

Окрім того, до Комісії надійшло звернення Мирогощанського сільського голови Дубенського району Рівненської області Чух Н.С. з доданими до нього документами з проханням скасувати постанову ЦВК від 17 червня 2016 року № 217 "Про перші вибори депутатів сільських, селищних та міської рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних та міського голів 28 серпня 2016 року" в частині проведення перших виборів депутатів Мирогощанської сільської ради об'єднаної територіальної громади та Мирогощанського сільського голови, призначених Комісією на 28 серпня 2016 року.

Розглянувши вказане звернення та додані до нього документи, Комісія зазначила, що скасування або призупинення розпочатого виборчого процесу законами не передбачено.

Правову позицію щодо цього було висловлено в Рішенні Конституційного Суду України, за змістом якого призначення виборів визначає дату проведення виборів до органів місцевого самоврядування, тобто дату реалізації громадянами виборчих прав. Будь-які дії чи рішення, спрямовані на переривання (зупинення) розпочатого виборчого процесу, є припиненням реалізації прав громадян, зокрема права обирати і бути обраними до органу місцевого самоврядування, що є порушенням цих прав громадян.

Відтак у Комісії відсутні правові підстави щодо скасування вищевказаної постанови ЦВК. При цьому надання правової оцінки рішенням місцевих рад не належить до законодавчо визначених повноважень Комісії.

З огляду на вищезазначене, Комісія вирішила надіслати вказане звернення Мирогощанського сільського голови Чух Н.С. до Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування для розгляду в межах компетенції.

Крім того, у зв'язку з прийнятою Постановою Верховної Ради України "Про перейменування окремих населених пунктів та районів" Комісія внесла відповідні зміни до постанови ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів".

Комісія відмовила у задоволенні запиту на інформацію Олени Гарагуц стосовно надання їй документу, що пояснює причину того, чому з офіційного веб-сайту Комісії прибрані всі відомості про кандидатів, які балотувалися на чергових місцевих виборах 31 жовтня 2010 року, оскільки ЦВК не володіє і не зобов'язана відповідно до її компетенції володіти інформацією, щодо якої зроблено запит.

Розглянувши подання Політичної партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ", депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання, про заміну члена ОВК, Комісія внесла зміни до складу окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України ОВО № 27, утвореної відповідно до постанови ЦВК від 27 травня 2016 року № 143.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

05.08.2016 р.