ВІДПОВІДНО ДО РОЗ'ЯСНЕННЯ СУДУ ЦВК ПОВИННА УТРИМАТИСЯ ВІД ВЧИНЕННЯ ДІЙ, ЩО ПОВ'ЯЗАНІ З ПІДГОТОВКОЮ ТА ПРОВЕДЕННЯМ ПЕРШИХ ВИБОРІВ ДЕПУТАТІВ РАЙОННИХ У МІСТІ КИЄВІ РАД 27 БЕРЕЗНЯ 2016 РОКУ

Як відомо, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 січня 2016 року задоволено клопотання Громадської організації "громадський контроль "НАЖДАК" про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії постанови Центральної виборчої комісії № 621 від 25 грудня 2015 року "Про початок виборчого процесу перших виборів депутатів районних у місті Києві рад 27 березня 2016 року".

Своєю чергою ЦВК подала апеляційну скаргу на це рішення суду, розгляд якої Київський апеляційний адміністративний суд призначив на 11 лютого 2016 року. Разом з тим, відповідно до Закону України "Про місцеві вибори" до 7 лютого включно має бути сформований новий склад районних у місті Києві виборчих комісій на зазначених виборах.

Враховуючи зазначене, ЦВК подала заяву про роз'яснення вказаної вище ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва, яка була розглянута судом сьогодні – 5 лютого. З огляду на необхідність забезпечення єдиного тлумачення наслідків прийняття ухвали суду від 27 січня 2016 року про забезпечення адміністративного позову та з метою формування єдиного підходу до тлумачення змісту такого рішення суд задовольнив зазначену заяву ЦВК.

При цьому, як йдеться в ухвалі, під час розгляду заяви враховано, зокрема, що, згідно з Кодексом адміністративного судочинства України суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Зупинення дії оскаржуваного рішення полягає в тому, що на час дії цього способу забезпечення адміністративного позову положення відповідного акту не застосовуються до правовідносин, він не може їх породжувати або змінювати. Отже зупинений акт де-юре вважається неіснуючим.

Відтак, Окружний адміністративний суд міста Києва своєю ухвалою від 5 лютого 2016 року роз'яснив, що у зв'язку із зупиненням дії постанови ЦВК      № 621 від 25 грудня 2015 року "Про початок виборчого процесу перших виборів депутатів районних у місті Києві рад 27 березня 2016 року" Центральна виборча комісія та інші виборчі комісії повинні утриматися від вчинення дій на виконання зупиненої постанови, що пов'язані з початком виборчого процесу, підготовкою та проведенням виборів депутатів районних у місті Києві рад 27 січня 2016 року, у тому числі пов'язаних з формуванням нових складів районних у місті Києві виборчих комісій, реєстрацією кандидатів у депутати районних у місті Києві рад, фінансуванням підготовки та проведення виборів тощо.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

Ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 січня 2016 року

Ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва від 5 лютого 2016 року

05.02.2016 р.