ПИТАННЯ КІБЕРЗАГРОЗ ПІД ЧАС ВИБОРІВ ОБГОВОРИЛИ УКРАЇНСЬКІ ТА МІЖНАРОДНІ ЕКСПЕРТИ З КІБЕРБЕЗПЕКИ

Представники Центральної виборчої комісії взяли участь у конференції "Кібербезпека та вибори в Україні", організованій Міжнародною фундацією виборчих систем в Україні (IFES) за співучасті Європейського Союзу та підтримки Агентства США з міжнародного розвитку й уряду Великої Британії.

Понад 100 міжнародних та українських експертів і практиків зібралися у Києві, щоб поділитися міжнародним досвідом та передовими напрацюваннями щодо кібербезпеки у світлі значної загрози, яка стоїть перед виборами в Україні.

Теми, що розглядалися на конференції, включали захист ІТ інфраструктури, охорону реєстрів виборців та систем управління результатами, реакцію на атаки на виборчий процес та поєднання кібербезпеки з необхідністю прозорості виборів. Панелі були структуровані таким чином, щоб заохочувати предметні дискусії та обмін міжнародним досвідом.

У вітальному слові Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук наголосила на важливості питань кібербезпеки напередодні виборів 2019 року. На її думку, захист виборчої інфраструктури від кібератак – це проблема, що турбує всі органи адміністрування виборів, незалежно від їх юрисдикції. Є дуже мало можливостей обміну кращими практиками в цій швидкозмінній галузі, особливо з такими видатними фахівцями та іноземними партнерами. Тож, як зазначила Голова ЦВК, подібні заходи є необхідними, щоб зробити все можливе задля захисту виборчого процесу в Україні.

Участь у заході також взяли працівники Секретаріату Центральної виборчої комісії. Так, начальник управління інформатизації Валерій Стріганов, зокрема, виступив з доповіддю "Захист результатів виборів: кібербезпека та система встановлення результатів". Своєю чергою керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах зосередив увагу учасників конференції на темі: "Захист даних: ризики для виборців та органів адміністрування виборів у разі зламу реєстру виборців та що з ними робити".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

10.12.2018 р.