У ПИТАННІ ПРИЗНАЧЕННЯ ПРОМІЖНИХ ВИБОРІВ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ В ОДНОМАНДАТНИХ ВИБОРЧИХ ОКРУГАХ № 85 ТА № 151 ЦВК БУДЕ ДІЯТИ ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ

Сьогодні одна з громадських організацій, що демонструють інтерес до виборчої проблематики, поширила заяву, в якій висловила безпідставне твердження про порушення Центральною виборчою комісією Закону України "Про вибори народних депутатів України" щодо непризначення проміжних виборів народних депутатів в одномандатних виборчих округах № 85 та № 151 "у визначений законом термін".

Вказане твердження, з одного боку, є абсолютно не обґрунтованим, а з іншого – в черговий раз свідчить про складність окремих норм Закону України "Про вибори народних депутатів України" для розуміння навіть тими суб’єктами, які мають певний досвід у питаннях, що пов’язані з організацією виборів.

Для уникнення можливих непорозумінь Центральна виборча комісія повідомляє, що постанови Верховної Ради України від 14 квітня 2016 року про дострокове припинення повноважень народних депутатів України   Насалика І.С. та Кутового Т.В. надійшли до Комісії лише 25 квітня 2016 року, коли встановлений частиною шостою статті 16 Закону  десятиденний строк для призначення проміжних виборів вже сплинув.

Таким чином, прийняття Комісією рішення про призначення проміжних виборів народних депутатів України у десятиденний строк з дня дострокового припинення повноважень народних депутатів України, обраних в одномандатних виборчих округах № 85 та № 151, було унеможливлено об’єктивно.

Центральна виборча комісія неодноразово звертала увагу на недосконалість порядку призначення проміжних виборів народних депутатів України, встановленого частиною шостою статті 16 Закону, у порівнянні, наприклад, з порядком заміщення народних депутатів, встановленим статтею 105 Закону.

Комісія знову звертає увагу, що встановлені частиною шостою статті 16 Закону порядок та строк об’єктивно можуть застосовуватися на практиці лише за умови надходження відповідної постанови Верховної Ради України до Комісії не пізніше, чим на десятий день з дня дострокового припинення повноважень народного депутата України, обраного в одномандатному виборчому окрузі. В інших випадках питання призначення проміжних виборів народного депутата вирішується Комісією, враховуючи усі відповідні вимоги законодавства та виходячи з її повноважень, встановлених Законом.

ЦВК сподівається, що громадські організації, які опікуються виборчою проблематикою, у майбутньому будуть утримуватися від поширення необґрунтованих заяв та інших матеріалів, які є результатом помилкового розуміння діючого виборчого законодавства, містять абсолютно безпідставні звинувачення на адресу Комісії, а також вводять в оману суб’єктів майбутніх виборчих процесів.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

4.05.2016 р.