КОМІСІЯ ЗАРЕЄСТРУВАЛА НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ РОМАНА ЗВАРИЧА

4 квітня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Розглянувши відповідні документи, Комісія зареєструвала народного депутата України, обраного на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі Зварича Р.М., 1953 року народження, проживає в місті Києві, безпартійного, включеного до виборчого списку ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" під № 82.

Окрім того, розглянувши відповідні клопотання, Комісія надала громадським організаціям "МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТРІУМВІРАТ" та "ЛІГА ВИБОРЦІВ" дозвіл мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад, повторних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних голів, перших виборів старост сіл, селищ 13 травня 2018 року. А Всеукраїнській громадській організації "Передові правові ініціативи" – під час проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад, повторних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних голів, перших та позачергових виборів старост сіл, селищ 13 та 20 травня 2018 року.

Внесено зміни до переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць, утворених на постійній основі постановою ЦВК від 12 квітня 2012 року № 66.

Окрім того, внесено зміни до постанови ЦВК від 3 червня 2016 року № 182 "Про структуру і чисельність Секретаріату та патронатної служби Центральної виборчої комісії, Служби розпорядника Державного реєстру виборців".

Комісія своєю постановою звернулася до Комітетів Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, з питань запобігання і протидії корупції, а також Національного агентства з питань запобігання корупції для надання роз’яснення щодо необхідності подання членами територіальних виборчих комісій з місцевих виборів, а також окружних виборчих комісій з виборів Президента України та народних депутатів України декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Закону України "Про запобігання корупції".

Вказане питання порушила Кам’янська міська виборча комісія Дніпропетровської області, надіславши відповідне звернення до ЦВК у зв’язку з отриманням нею 21 лютого 2018 року листа Дніпродзержинської місцевої прокуратури Дніпропетровської області з вимогою надати інформацію щодо подання членами вказаної виборчої комісії декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік з поясненням причин у разі їх неподання.

У ході обговорення цього питання Комісія, зокрема, зазначила, що законодавство України про вибори встановлює особливі підстави та порядок дострокового припинення повноважень членів територіальних (окружних) виборчих комісій та надає можливість достроково припинити їх повноваження не лише без згоди відповідної особи, а навіть без її відома, зокрема у разі внесення подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого такого члена було включено до її складу. Зазначене може спричинити масове, навіть за відсутності будь-якої вини, притягнення осіб до відповідальності, пов’язаної із неподанням відповідних декларацій.  

Натомість Комісія не уповноважена надавати роз’яснення з питань застосування законодавства поза практикою здійснюваного нею безпосереднього правозастосування, тому і звернулась з цього приводу до відповідних органів.

Розглянуто поточне питання функціонування Державного реєстру виборців.

На завершення засідання ЦВК внесла зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

04.04.2018 р.