КОМІСІЯ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ЩОДО НЕВІДКЛАДНОГО ЗАКОНОДАВЧОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ ПИТАННЯ ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ ВІДПОВІДНИМИ КАНДИДАТАМИ ДЛЯ ЇХ РЕЄСТРАЦІЇ

3 квітня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії.

Комісія внесла зміни технічного характеру до постанов ЦВК від 8 квітня 2014 року № 227 "Про Порядок надання транспортних послуг окружним і дільничним виборчим комісіям з виборів народних депутатів України, Президента України, окружним і дільничним комісіям з всеукраїнського референдуму" та від 5 вересня 2015 року № 227 "Про Порядок надання транспортних послуг територіальним і дільничним виборчим комісіям з місцевих виборів".

Окрім того, ЦВК залишила без розгляду по суті скаргу голови громадської організації "Сільський дозор" Войцуна І.Г., оскільки її подано повторно з невиправленими недоліками та до неналежного суб'єкта розгляду.

Центральна виборча комісія звернулася до Верховної Ради України щодо невідкладного законодавчого врегулювання питання щодо подання кандидатами на пост Президента України, кандидатами у народні депутати України, кандидатами у депутати місцевих рад, кандидатами на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища для їх реєстрації декларацій.

Рішення прийняте у зв'язку з тим, що виникла правова невизначеність щодо форми декларації для її подання відповідними кандидатами разом з іншими документами, необхідними для їх реєстрації.

Так, Законом України "Про запобігання корупції" подання декларацій здійснюється шляхом їх заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за встановленою цим агентством формою. Паперова копія декларації не подається.

 Разом з тим, відсутність передбачених Законами України "Про вибори Президента України", "Про вибори народних депутатів", "Про місцеві вибори" документів для реєстрації особи відповідним кандидатом, є підставою для відмови в реєстрації такого кандидата.

Отже, з метою недопущення порушень виборчих прав громадян України, зокрема під час організації підготовки і проведення місцевих виборів, які постійно відбуваються в Україні, наразі існує нагальна необхідність усунення правової невизначеності, прогалин у законодавстві в частині врегулювання питання подання декларації відповідними кандидатами для їх реєстрації.

Крім того, наведена правова невизначеність свідчить про необхідність внесення змін до Законів України "Про вибори Президента України", "Про вибори народних депутатів", "Про місцеві вибори", що є виключно прерогативою Верховної Ради України.

До Комісії у порядку статті 93 КПК України надійшла вимога старшого детектива – заступника керівника Третього відділу детективів Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Р. Єгізарова стосовно надання відповідних документів та інформації щодо розслідування кримінального провадження № 52016000000000166 від 30  травня 2016 року.

При розгляді вказаної вимоги ЦВК, зокрема, зазначила, що надання на неї відповіді за попередніми підрахунками потребує узагальнення значного обсягу інформації та копіювання документів обсягом приблизно 500 сторінок.

Окрім того, КПК України встановлює чіткі правові механізми для надання стороні кримінального провадження тимчасового доступу до документів особою, у володінні якої вони перебувають.

Разом з тим, Комісія зазначила, що згідно з інформацією, яка міститься в отриманому нею адвокатському запиті, ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду міста Києва встановлено, що старший детектив – заступник керівника Третього відділу детективів Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Єгізаров Р.А. виключений зі складу групи детективів, що здійснюють оперативно-розшукові та слідчі дії у вищезазначеному кримінальному провадженні.

За таких обставин Комісія вирішила надати тимчасовий доступ до речей і документів, які запитуються у вимозі Національного антикорупційного бюро України та містять запитувану в ній інформацію, після пред'явлення оригіналу ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів та вручення її копії.

Крім того, ЦВК звернулася до Генеральної прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України для перевірки правомірності здійснення старшим детективом – заступником керівника Третього відділу детективів Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Єгізарова Р.А. досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

3.04.2017 р.