ЦВК ЗАКЛИКАЄ ДОТРИМУВАТИСЯ НАЛЕЖНИХ ПРАКТИК ПІД ЧАС ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ В ОТГ 23 ГРУДНЯ 2018 РОКУ

12 жовтня 2018 року Центральна виборча комісія прийняла довгоочікуване суспільством рішення про призначення на неділю, 23 грудня 2018 року, перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів та додаткових виборів депутатів сільських, селищних рад.

Завтра, 3 листопада, розпочинається виборчий процес цих місцевих виборів.

У зв’язку з цим Центральна виборча комісія закликає всіх суб’єктів виборчого процесу створити належні умови для дотримання та реалізації принципів демократичних виборів. Наша спільна мета – забезпечення законності та публічності виборів задля підвищення довіри суспільства як до всіх виборчих процедур, так і до встановлених результатів виборів.

Комісія звертає увагу членів територіальних виборчих комісій на необхідність додержання та однакового застосування законодавства України про місцеві вибори.

Також ЦВК сподівається на професійність представників засобів масової інформації, і на те, що, усвідомлюючи свою відповідальність перед суспільством, під час висвітлення виборчої кампанії журналісти будуть дотримуватися всіх відповідних стандартів. При цьому Комісія нагадує, що рівність прав і можливостей кандидатів, місцевих організацій політичних партій – суб'єктів виборчого процесу, має гарантуватися, зокрема, неупередженим ставленням до них.

З свого боку Центральна виборча комісія готова постійно інформаційно і консультативно допомагати всім без виключення зацікавленим мас-медіа. Натомість очікує об’єктивного та всебічного висвітлення ходу виборчого процесу для забезпечення здійснення виборцями усвідомленого та вільного волевиявлення.

Вітаємо активну участь у виборчому процесі офіційних спостерігачів від громадських та міжнародних організацій, іноземних держав, що засвідчить його належний рівень прозорості.  

Не маємо сумніву, що спільна, злагоджена взаємодія Центральної виборчої комісії з іншими суб’єктами виборчого процесу, з органами державної влади та органами місцевого самоврядування повною мірою сприятиме реалізації виборцями свого права на вільне та помірковане волевиявлення.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

02.11.2018 р.