КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА ОКРЕМІ ПИТАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТАЇРОВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

1 грудня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія відмовила управлінню захисту економіки у місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України в задоволенні вимог звернення про надання завірених копій документів у зв'язку з розглядом вказаним управлінням звернення щодо можливих правопорушень з боку службових осіб комітету з конкурсних торгів Центральної виборчої комісії при закупівлі 150 штук картриджів з тонером у 2016 році, оскільки в Комісії відсутні правові підстави для їх задоволення.

 При цьому Комісія відзначила, що документи та інформацію про закупівлі розміщено на веб-порталі уповноваженого органу з питань закупівель – https://prozorro.gov.ua (https://tender.me.gov.ua – щодо закупівель, розпочатих до введення в дію Закону України "Про публічні закупівлі"), чим забезпечено реалізацію принципу відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель.

Разом з тим Центральна виборча комісія зауважила, що готова надати завірені копії запитуваних документів у встановленому законодавством порядку.

Під час засідання Комісія розглянула окремі питання діяльності Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області. Зокрема, до Комісії надійшло звернення виборців селища Таїрове щодо скасування протиправних, на їх думку, окремих постанов цієї виборчої комісії.

Розглянувши вказане звернення та вивчивши рішення судів, які набрали законної сили, Комісія скасувала постанови Таїровської селищної виборчої комісії від 16 серпня 2016 року № 5 "Щодо скасування постанови Таїровської селищної виборчої комісії від 6.11.15 р. № 46", від 1 листопада 2016 року № 11 "Про визнання Хасаєва Хасана Гаруновича таким, що відмовився від посади Таїровського селищного голови" та від 1 листопада 2016 року № 12 "Про призначення повторних виборів Таїровського селищного голови 25 грудня 2016 року". Комісія зазначила, що вказані рішення виборчої комісії ухвалено з перевищенням повноважень, а відтак вони є протиправними.

Окрім того, ЦВК звернула увагу вказаної виборчої комісії на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України.

На завершення засідання внесено зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановами ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів" та від 11 жовтня 2015 року № 419 "Про новий склад Херсонської міської виборчої комісії Херсонської області".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

01.12.2016 р.