ЦВК ВНЕСЛА ЗМІНИ ДО НИЗКИ СВОЇХ ПОСТАНОВ

1 листопада відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Комісія внесла зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів.

Також розглянуто поточне питання функціонування Державного реєстру виборців.

Комісія внесла зміни до переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць, утворених на постійній основі постановою ЦВК від 12 квітня 2012 року № 66, та до Переліку одномандатних виборчих округів, утворених на постійній основі постановою ЦВК від 28 квітня 2012 року № 82.

Окрім того, Комісія прийняла рішення подати на розгляд Кабінету Міністрів України Порядок фінансування виготовлення органами ведення Державного реєстру виборців списків виборців та іменних запрошень для підготовки та проведення голосування на виборах Президента України.

До ЦВК 18 жовтня 2018 року надійшов лист Донецької обласної державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації щодо неможливості забезпечити у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України належну безпеку громадян та уникнення терористичної загрози під час проведення перших місцевих виборів у Криворізькій сільській об’єднаній територіальній громаді та додаткових місцевих виборів у Шахівській сільській об’єднаній територіальній громаді Добропільського району Донецької області, призначених на 23 грудня 2018 року. В ньому пропонується відтермінувати проведення вказаних виборів до стабілізації ситуації.

Розглянувши вказаний лист та інші документи, Комісія констатувала достатність підстав для встановлення нею неможливості забезпечити підготовку та проведення вищезазначених місцевих виборів.

Відтак, у зв'язку із встановленням неможливості підготовки та проведення відповідно до положень Закону України "Про місцеві вибори" перших місцевих виборів у Криворізькій сільській об’єднаній територіальній громаді та додаткових місцевих виборів у Шахівській сільській об’єднаній територіальній громаді Добропільського району Донецької області 23 грудня 2018 року, Комісія внесла відповідні зміни до своїх постанов від 12 жовтня 2018 року № 156 та № 157, виключивши в них відповідні позиції.

Разом з тим, Комісія звернула увагу Донецької обласної державної адміністрації  – обласної військово-цивільної адміністрації на можливість розгляду Комісією питання щодо призначення перших місцевих виборів у Криворізькій сільській ОТГ та додаткових місцевих виборів у Шахівській сільській ОТГ на іншу дату після усунення перешкод, що унеможливлюють їх організацію та підготовку відповідно до закону, за повторним зверненням до Комісії в установленому порядку.

Окрім того, Комісія внесла зміни до постанови ЦВК від 12 жовтня 2018 року № 156 "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 23 грудня 2018 року", виключивши в додатку 5 до постанови позицію 4, та № 157 "Про додаткові вибори депутатів сільських, селищних рад 23 грудня 2018 року", виключивши додаток 1 до постанови.

У зв’язку з вищевказаними рішеннями Комісії було внесено відповідні зміни до Розподілів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад і відповідних сільських, селищних, міських голів та додаткових виборів депутатів сільських, селищних рад 23 грудня 2018 року, а також виготовлення органами ведення Державного реєстру виборців списків виборців та іменних запрошень для підготовки і проведення відповідних виборів.

Відповідні постанови Комісії буде оприлюднено на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

01.11.2018 р.