КОМІСІЯ ЗАРЕЄСТРУВАЛА ПЕРШИХ 14 ОФІЦІЙНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ НА ПРОМІЖНИХ ВИБОРАХ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ 17 ЛИПНЯ 2016 РОКУ

1 липня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія скасувала реєстрацію довіреної особи одного з кандидатів у народні депутати України, зареєстрованого в ОВО № 206.

Окрім того, одному з кандидатів у народні депутати України в ОВО № 206 відмовлено в реєстрації його довіреної особи.

Разом  з тим, Комісія зареєструвала довірених осіб деяких кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих  в одномандатних виборчих округах на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року.

Розглянувши відповідні звернення від міжнародних організацій, Комісія зареєструвала 14 офіційних спостерігачів на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року. А саме – 10 офіційних спостерігачів від Українського Конгресового Комітету Америки, 4 – від Міжнародної фундації за краще управління (МФКУ).

Комісія визначила на підставі відомостей Державного реєстру виборців кількість територіальних, одномандатних виборчих округів, що утворюються сільськими, селищними, міською виборчими комісіями для організації виборів депутатів місцевих рад під час проведення перших виборів депутатів сільських, селищних та міської рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних та міського голів 28 серпня 2016 року.

Під час засідання внесено зміни до постанов ЦВК від 6 вересня 2015 року № 230 "Про формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів" та від 5 листопада 2015 року № 525 "Про новий склад Красноармійської міської виборчої комісії Донецької області".

Комісія відмовила Клименку І.С. в задоволенні запитів на інформацію стосовно надання копій "майнових декларацій" шести кандидатів у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 27. Рішення прийнято у зв’язку з тим, що, відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації", ЦВК, як розпорядник інформації, не володіє і не зобов’язана згідно зі своєю компетенцією, визначеною законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запити.

На завершення засідання, розглянувши подання суб’єктів внесення кандидатур до складу ОВК про заміну їх членів, Комісія внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня 2016 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 27 травня 2016 року № 143.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

01.07.2016 р.